top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Tjedan talijanskoga jezika

U tjednu od 16. do 22. listopada u našoj smo školi obilježili Tjedan talijanskoga jezika u svijetu. Vrijedni učenici 4. razreda izradili su plakat na koji su napisali izraze i riječi koje su dosad naučili. Nije izostalo ni ukrašavanje plakata kartom i zastavom Italije.

Svi su učenici slagali riječi od dobivenih slova. Bilo je tu svega: čitavih rečenica, životinja, zelenih jaja, glazbenih instrumenata... Najdužu rečenicu složila je Terezija Kolombo, učenica 5. razreda (Mia madre si chiama Tea). Bravissima Terezija! Učenice 7. razreda uspjele su načiniti križaljku od dobivenih slova.

Talijan Alberto je preko platforme Youtube učenicima 7. i 8. razreda otkrio nekoliko zanimljivosti o ovome jeziku te smo o njima razgovarali. Također, učenice 7. razreda spajale su zanimljiva pitanja o talijanskome jeziku s odgovorima i naučile nešto novo.

Svi su se učenici na kraju zasladili talijanskim roladicama.41 views

Comments


bottom of page