top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Terenska nastava u Rijeci i Opatiji

Terenska nastava u Rijeku i Opatiju


Na odredište smo krenuli u 7.30 sati. U autobusu smo se šalili, pričali, pjevali itd. Stajali smo dva puta kako bismo nešto pojeli i odmorili se. U 10 sati stigli smo u Rijeku. Bila je to crkva Gospe Trsatske. Ispred crkve smo pročitali referate vezane uz građevinu te smo ušli u crkvu. Svatko se za sebe pomolio. Ispred crkve bio je kip pape Ivana Pavla II. gdje smo se naravno zajedno slikali. Poslije smo išli u Kapelu zavjetnih darova. Tamo smo kupili suvenire za najmilije. Na trsatskoj Gradini popeli smo se skroz do vrha i vidjeli pogled koji nas je ostavio bez daha. Također smo zastali na Mostu hrvatskih branitelja i kod Memorijalnog spomenika. Nakon toga posjetili smo još nekoliko riječkih crkava. Iako je prvo padala kiša, kasnije je bilo sparno. Zadnje stajalište u Rijeci bilo je Hrvatsko kazalište Ivana plemenitoga Zajca, prije nazivanog prema skladatelju Guiseppeu Verdiju. Unutra smo posjetili garderobe, balkone, pozornicu te mjesto kroz koje glumci ulaze i izlaze. Poslije smo išli u restoran Zonu na ćevape. Nakon Rijeke posjetili smo Opatiju. Tamo smo vidjeli kip jednog ribara i djevojku s galebom te imali puno slobodnog vremena. Šetali smo se na plaži, uživali, jeli itd. Zajedno smo otišli na sladoled te se družili. U Zagreb smo se vratili u 21 sat.


Mihaela Kozina, 7. razred
7 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page