top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Susret s Predsjednikom

U subotu, 10. svibnja 2014. godine, učenici četvrtog razreda Prve katoličke osnovne škole u Gradu Zagredu te njihove učiteljice Mirela Škunca i s. Sunčica Kunić, ASC doživjeli su zanimljiv i dojmljiv susret.


Posjetili smo na Pantovčaku našeg predsjednika gospodina Ivu Josipovića te imali čast predstaviti našu školu, način rada i ciljeve koje ima, a jednako tako i darove kojima nas je Gospodin obdario. Nakon predstavljanja uslijedio je glazbeni dio programa. Uz pratnju gitare, violine, klarineta, oboe i flaute pjevali smo skladbu „ Mi želimo uzdić Isusa“ uz koju smo i plesali, a a capella smo izveli skladbu „Ferandine moj“. Učenica Kaya Mary McConnell obradovala je sve svojom izvedbom skladbe Johanna Sebastiana Bacha „ Ave Maria“. Predsjedniku smo darovali slikovnicu „ Da sam ja predsjednik…“ koju smo izradili za tu prigodu. Također smo postavljali razna pitanja na koja je on strpljivo odgovarao. Tako smo saznali kako je postao predsjednik i je li teško izvršavati tu odgovornu službu, kako izgleda jedan njegov radni dan, ima li kućne ljubimce, koje mu je omiljeno jelo…Predsjednik gospodin Ivo Josipović izrazio je radost zbog susreta i djelovanja naše škole te nas pozvao na zajedničko fotografiranje, a mi njega da nas posjeti. Potom nam se pružila mogućnost razgledavanja parka koji okružuje predsjednikove dvore, a koji se nama osobito svidio. Evo i nekoliko dojmova učenika:


„Predsjednik se sa svima rukovao, meni je to bilo jako lijepo!“ Veronika Matošević „Svidjelo mi se kako predsjednik plješće našim pjesmama i recitacijama!“ Domagoj Šola „Najviše mi se svidjelo kad smo predsjedniku pjevali pjesmu ‘Mi želimo uzdić Isusa’“ Katarina Tokić

„Najviše mi se svidjelo kad smo predsjednika pitali pitanja. Pitali smo ga voli li i on variva kao i mi.(smijeh)“ Marija Vidović

„Predsjednik je bio ljubazan i dobro raspoložen! Bilo je super!“ Manuela Novak „Najljepše je bilo kad smo svirali, a na kraju smo otišli vidjeti i hraniti konje i magarce što on ima!“ Klara Beck
9 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page