top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Sudnica u 7. razredu

Updated: Apr 27, 2021

U srijedu 24.ožujka za lektiru smo trebali pročitati djelo Vjenceslava Novaka „Iz velegradskog podzemlja“. Zadatak je bio da podijelimo uloge i da odigramo sudnicu u kojoj bi se sudilo liku Miki zbog ubojstva svoje kćeri dok je bio pod utjecajem alkohola. Suđenje je započelo u 9 sati i trajalo je do 10 sati i 28 minuta. Glavnog lika (Miku) glumila je Ana Galić, tužitelj je bio Borna Josip Brkić de Torres, braniteljicu je glumila Pia Veronika Klinac, Mikina najboljeg prijatelja (Jankić) glumila je Petra Buljan, a porotu su glumili Niko Zupković, Rahela Ćosić, Adrian Rus i Jakov Sesar, koji su iznijeli presudu da je Mika kriv te da je dobio kaznu od 6 godina zatvora i razgovor sa psihologom. Glumci su se čak morali kostimirati u likove koje glume. Bilo je tu još uloga (Blanka Šimović, Marija Samaržija, Andrija Galović, Ivan Hartl, Vida Tunguz, Paolo Matijević, Mare Barić i Leonarda Horvat) i svi su se potrudili u izvedbi svoga lika. Zadatak je bio zanimljiv i zabavan te se radujemo sljedećem takvom zadatu! Mare Barić i Leonarda Horvat219 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page