top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Radionica o zbrinjavanju i odlaganju otpada – „Skriveno blago“

Na Satu razrednika 6. razreda 16. veljače održana je radionica pod nazivom „Skriveno blago“. Radionicu je održala inženjerka rudarstva Ilijana Ljubić.


Na radionici se govorilo o posljedicama otpada, tj. smeća u prirodi te prednostima recikliranja koje im je objašnjeno na primjerima 3R (Reduce, Reuse, Recycle = smanjenje izvora, ponovna uporaba, recikliranje). Učenici su odlično reagirali, aktivno sudjelovali, zainteresirali se za tematiku te i sami odvajali otpad koji je predavačica donijela (kutije u koje su odvajali otpad ostale su u njihovu razredu). Na kraju su svi učenici rješavali upitnik u kojem su napisali da im je bilo zanimljivo, da su naučili nešto novo i da bi htjeli saznati i nešto novo o ovoj temi. Obećali su da će nove informacije podijeliti s prijateljima i obitelji.20 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page