top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Radionica kuhanja – udruga UNUO

U petak 29. svibnja nekoliko učenika 5. i 6. razreda u pratnji profesorice Danijele Ljubas uputilo se prema Novoj Vesi 10, gdje se nalaze prostorije udruge za kreativno osposobljavanje osoba s invaliditetom UNUO (Udruga nastavnika u djelatnosti ugostiteljskog obrazovanja).


U dogovoru s gdinom Vedranom Habelom, predsjednikom udruge, osmišljen je tijek radionice. U udruzi su nas dočekali nasmiješeni volonteri i kuhari. Zasukali smo rukave i radionica je započela. Naučili smo što je sve potrebno da napravimo žemlje, a pritom su nam pomagali naši domaćini. Ušli smo na kratko u kožu slabovidnih osoba te osoba koji su nepokretni. Nije bilo nimalo jednostavno te smo shvatili da trebamo tražiti pomoć jedni od drugih. Na kraju radionice domaćini su nam pripremili sastojke za ručak, a mi smo naučili pripremati „Sloppy Joea“.


Kućama smo otišli radosni te svjesniji važnosti razvijanja društvene osjetljivosti za osobe s invaliditetom
6 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page