Putovanje u Sjevernu Ameriku
- PKOŠ
- Apr 27
- 1 min read
Updated: May 5
Osmašica Jana Burco, 24. travnja prezentirala je svoj istraživački rad iz Geografije svojim prijateljima iz razreda. Rad je nastao na temelju osobnog iskustva putovanja po Sjevernoj Americi.
Predstavljamo vam samo dio njenog rada:
"U ovom radu ću se osvrnuti na neka od mjesta koja sam imala priliku posjetiti, ali i na ona koja me posebno zanimaju zbog njihovog geografskog, kulturnog ili prirodnog značaja. To su New York, Washington D.C.,Južna Karolina, Boston, Williamsburg, Lewiston, Bronx Zoo te prirodni fenomen – Niagarini slapovi. Osim što svako od tih mjesta ima svoju posebnost, zanimljivo je promatrati i kako se ljudi u njima prilagođavaju različitim geografskim uvjetima, kao i kako priroda utječe na način života, gospodarstvo i kulturu.
S obzirom na to koliko se Sjeverna Amerika razlikuje od regije do regije, ovaj rad neće biti samo putopis, već i pokušaj da kroz geografsko promišljanje bolje razumijem svijet oko sebe. Obilaskom nekih dijelova ovog kontinenta shvatila sam da svako novo putovanje može otkriti nešto novo – o prirodi, ljudima, ali i o tome kako mi sami doživljavamo prostor koji nas okružuje. U ovom ću radu opisati neka zanimljiva mjesta koja sam imala priliku posjetiti ili istražiti te razmisliti o njihovom geografskom značaju i utjecaju na ljude i okoliš." J. B . 8. r.
(A. M. i I. M.)
Comentários