top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Projekt iz Latinskog jezika - Familia Romana

Avete plurimum!


Već nekoliko tjedana 6. razred učio je na satu Latinskoga jezika o rimskim obiteljima. Profesorica je za nas priredila još jedan grupni rad od već nekoliko u nizu. Tijekom grupnih radova učili smo kako se organizirati i kako planirati. Dogovorili smo datum kada ćemo predstaviti rezultate naših grupnih radova: svaka grupa predstavit će jednu rimsku obitelj. Dogovor je da se svaka se grupa, tj. obitelj predstavi na najdomišljatiji način. Dan predstavljanja – 21. ožujka. Brzo je došao taj dan. Svaka obitelj bila je po nečemu posebna pa nas je profesorica sve ocijenila odličnom ocjenom. Osim talenta glume bio je potreban i izgled. Svi smo to dobro znali pa smo se obukli kao pravi Rimljani i Rimljanke. Neki su već i progovorili na latinskom što je dodatno pokazalo koliko smo toga naučili. Profesorica nas je sve snimila, a oduševile su je naše fotografije obitelji i izradbe – 2 klijenta i kućni žrtvenik. Za naš trud profesorica nas je nagradila čokoladama i keksima za svaku obitelj. Na samom kraju sata smo rješavali evaluacijske listiće u kojima smo vrednovali jedni druge i same sebe. Naravno da nismo zaboravili i mi pohvaliti profesoricu za njezinu samu ideju i sav trud koji je uložila u ovaj projekt. Nadamo se da će biti još puno ovakvih projekata zato što smo puno naučili jedni od drugih, ali smo i vidjeli što sve možemo postići kada se zajedno udružimo.


Ružica Herceg24 views

Comentarios


bottom of page