top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Potresi i vulkani u 5. razredu

Potresi i vulkani u 5. razredu

Učenici 5. razreda na nastavi Geografije pokazali su svoje znanje izradom plakata o potresima te izradom raznih modelima vulkana s erupcijama.

Suradničkim učenjem i iznimnom kreativnošću nadopunili su nastavni plan i program Geografije. Koristeći razne materijale poput lego kocaka, pur pjene ili pak brašna, ulja, soli i vode za izradu vulkana te koristeći ocat i sodu bikarbonu ili šumeći kalcij i gazirano piće učenici su demonstrirali erupcije vulkana.


Plakati potresa obogaćeni su prikazima hipocentra i epicentra uz pomoć spužvi koje predstavljaju litosferne ploče. Modeli gradova, načinjeni od stiropora, prikazuju detaljan prikaz nastanka potresa, kao i posljedica. Svaki plakat ujedno je i dodatna edukacije o tome kako se ponašati tijekom i nakon potresa.


Modele vulkana, kao i plakate o potresima možete vidjeti na hodniku predmetne nastave i u učionici 5. razreda.142 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page