top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Posjet zajednice Arka-Korablja

Updated: Feb 15, 2021

Dana 9. travnja našu školu posjetili su članovi zajednice Arka-Korablja. To je zajednica osoba sa i bez intelektualnih teškoća. Zajednica je za njih mjesto pripadanja, rasta i slavlja. Jean Vanier, utemeljitelj Arke, htio je da ona bude mjesto gdje će svaka osoba, bez obzira na sposobnosti, imati svoje mjesto i moći dati svoj doprinos u izgradnji čovječnijeg društva. Družili smo se čitajući upoznajući život u Korablji i interpretirajući Priču o Vedranu. Vedran je mladić s intelektualnim poteškoćama koji veoma voli djecu. Učenici su vrlo brzi ušli u iskrenu, veselu interakciju s glavnim likom slikovnice pokazujući pritom otvorenost i empatiju. Senzibilizacija najmanjih za prihvaćanje osoba s poteškoćama kao onih od kojih mogu učiti i s kojima se mogu dobro zabaviti cilj je ovog posjeta koji je na obostranu radost ostvaren.6 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page