top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Posjet Talijanskom institutu za kulturu u Zagrebu

Učenici od 5. do 8. razreda posjetili su Talijanski institut za kulturu u Zagrebu u kojem im je izvorni govornik i ravnatelj, Gian Luca Borghese, predstavio rad i događaje instituta, a također su imali prilike pogledati izložbu fotografija koje predstavljaju autentične talijanske proizvode i plodove zemlje. Od kojeg se agruma proizvodi poznato talijansko piće Chinotto, gdje raste četvrtasta paprika (il peperone quadrato), što označuju boje na talijanskoj zastavi - samo su neke od zanimljivih činjenica koje smo doznali.


Za sve koji žele doznati više o Institutu i besplatnim događajima koji se organiziraju svakoga mjeseca, prilažemo web-stranicu:

Nadamo se nekim novim susretima i suradnji!48 views

Comments


bottom of page