Posjet kazalištu

Dana 18. ožujka 2014. godine u povodu obilježavanja Svjetskog dana kazališta učenici prvog i drugog razreda zajedno sa svojim učiteljicama posjetili su Zagrebačko kazalište lutaka. Gledali su predstavu Aleksandra Sergejeviča Puškina „Bajka o zlatnoj ribici“ u režiji Zorana Mužića.

Glavni lik u predstavi bio je skromni starac koji se bavio ribolovom. Jednoga dana ulovio je zlatnu ribicu koja ga je zamolila da ju pusti na slobodu. Starac dobrog i nježnog srca odluči pustiti ribicu. Kada se vratio kući, ispričao je ženi što mu se dogodilo. Ona ga je izgrdila i poslala da nađe zlatnu ribicu i ispuni joj nekoliko želja: da ima bolje korito, da ima bolju kuću, da postane vlastelinka, da postane carica. Ribica je sve ispunila. Kako čovjek zna pretjerati, tako je i starica u zadnjoj želji htjela postati vladarica mora, da joj zlatna ribica služi i stalno ispunjava njezine želje. Želja joj nije bila ispunjena, nego ju je ribica još i vratila u siromašnu staricu bez ičega.

Učenici su za zanimanjem gledali predstavu i svima se svidjela. Nakon predstave napravljeno je nekoliko zajedničkih fotografija.

Pri povratku u školu razgovarali smo o željama. Učenici su zamoljeni da napišu što bi oni poželjeli od zlatne ribice. Evo i nekoliko želja:

• Želja bi mi bila da dobijem konja i da svi vjeruju u Boga.

• Voljela bih nove igračke.

• Moja želja je da postanem Spiderman.

• Moja želja bi bila da dobro igram nogomet.

• Moja želja bi bila da imam psa.

• Moja bi želja bila vidjeti kraljicu.

• Ja bih želio da svi poznaju Boga.

• Ja bih želio letjeti.

• Ja bih želio biti u crtiću.

• Ja bi htjela imati sretnu obitelj.

• Moja želja bi bila da postanem najpoznatiji igrač.

• Moja želja bi bila da budem zdrava i sretna.

• Moja želja bi bila da imam živog zeca.

• Da imam priliku, zaželjela bih da se mogu pretvoriti u sirenu i da postoje sirene.

• Ja bi htjela s prijateljicom ići u kazalište.

Svi smo zajedno zaključili: Nije sretan onaj tko posjeduje mnogo, već onaj kojeg griju srca ljudi koji ga okružuju. Tako smo i mi sretni što imamo jedni druge i što nam je uvijek lijepo kada smo zajedno.