top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Posjet gradu heroju - Vukovaru

U utorak, 13. 11. 2018. godine osmi je razred zajedno s profesorom povijesti krenuo u posjet gradu heroju – Vukovaru. Krenuli smo oko 6.30 ujutro. Kada smo stigli u Vukovar razgledali smo okolinu hostela koja je bila ukrašena izložbenim primjercima tenkova, aviona, vozila ambulante, lažnim miniranim područjem, itd. Zatim smo pojeli ručak i uputili se na treći kat hostela Dubrovnik sa svojim stvarima kako bismo poslušali dva predavanja. Prvo predavanje je bilo općenito o Domovinskom ratu i kako je došlo do njega. Drugo nam je predavanje održao ratni veteran i zvalo se „Bitka za Vukovar“. Obje prezentacije su bile zanimljive i pune detalja iako se moglo bolje doživjeti drugu koju je održala osoba koja je to svojom kožom doživjela. Nakon malo slobodnog vremena zaputili smo se u Muzej vučedolske kulture u kojem smo mogli saznati razne zanimljivosti o vučedolskoj kulturi. Vratili smo se natrag u hostel i nakon večere svoju smo večer dovršili odlaskom u disko. U srijedu, nakon doručka i odjave iz hotela krenuli smo na obilazak memorijalnih lokaliteta u Vukovaru. Obišli smo Trpinjsku cestu i spomenik Blagi Zadri, Vukovarsku bolnicu, masovnu grobnicu Ovčaru te memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata. Nakon što smo pogledali dokumentarni film u kući Lavoslava Ružičke i poslušali predavanje u crkvi sv. Filipa i Jakova, održao se kviz o povijesti Vukovara u kojemu je sudjelovalo dvoje učenika svake škole, a naša škola osvojila je 3. mjesto. Nakon duge vožnje vratili smo se u Zagreb u 20 sati.
10 views

Comments


bottom of page