Moja škola

Poslije sedmog razreda zbog preseljenja sam se trebala upisati u drugu školu. Za Prvu katoličku osnovnu školu u Gradu Zagrebu saznali smo preko radija. Mogla sam birati hoću li se upisati u tu školu ili staru školu blizu naše kuće. U ovu školu upisala sam se zato što je katolička, iako mi je bilo lijepo i u prošloj školi. No svakim sam se danom sve više bojala. Hoću li se uklopiti? Hoću li upoznati nove prijatelje ili ću biti usamljena? Zamišljala sam novu školu kao veliku, sivu zgradu u kojoj nastava beskonačno traje i dosadna je.

Sve se promijenilo nakon upoznavanja učenika sedmog i osmog razreda u Remetama tjedan dana prije nastave. Profesori, koje sam zamišljala kao ozbiljne i stroge, bili su veseli i šalili su se. Upoznala sam se s učenicima i stekla nove prijatelje. Moj je strah potpuno nestao. Prvi dan nastave prvi put sam ugledala školu. Izgledala je puno ljepše nego što sam zamišljala. Taj smo dan upoznali i našu razrednicu, vidjeli našu učionicu i međusobno razgovarali. Nakon nekoliko tjedana shvatila sam da će mi u ovoj školi biti prekrasno. Naša se škola malo razlikuje od ostalih škola (u pozitivnom smislu). Prije i poslije nastave te svakog jela uvijek se pomolimo. Pozdravljamo se s „Hvaljen Isus i Marija“. Na početku školske godine imali smo misu za blagoslov škole, a na kraju misu zahvalnicu. Također, ova škola ima organiziran boravak za sve razrede. Pod boravkom pišemo zadaću i učimo. Od slobodnih aktivnosti možemo pjevati u zboru ili ići na estetsko uređenje. U školi nikad nije dosadno, uvijek se događa nešto zanimljivo. Imali smo tri priredbe, za početak škole, Božić i Uskrs. Također, često smo išli na izlete. Osmaši i sedmaši išli su na višednevnu terensku nastavu u Šibenik gdje smo obišli mnogo gradova, plesali kokošji ples u Zadru i hranili sokole u Sokolarskom centru. Također smo išli i u Vukovar na jedan dan. Čak smo plesali ples Happy. Najviše mi se sviđa što u školi vlada obiteljska atmosfera. Imamo veću slobodu nego u drugim školama. Pod velikim odmorom čak možemo izaći u dvorište škole. Ocjene su mi se jako popravile, a ponedjeljak mi je postao najdraži dan u tjednu i upoznala sam puno novih prijatelja. Jako mi je žao što ne mogu ostati još barem jednu godinu.