top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Lov na blago u drugim razredima

Sve je započelo jednom igrom tišine u kojoj su učenici upoznali razne prirodne oblike našeg zavičaja, od planina do otoka i poluotoka. Šetnjom kroz naselje naše škole upoznali su razna zanimanja i ustanove u mjestu, a razgovorom su učili o kulturnoj i prirodnoj baštini našeg kraja.

Učenike je najviše razveselila igra u svrhu ponavljanja Lov na blago. U skupinama su rješavali i istraživali razne zagonetke tražeći ih po cijeloj školi, a na kraju su morali i dešifrirati tajnu poruku kapetanice učiteljice. Putem su skupljali zlatnike za točne odgovore koje su mogli iskoristiti na kraju za malu pomoć - jedno pitanje učiteljici, jedan zlatnik. Oduševljeno su tražili i rješavali te su svi uspjeli doći do kraja kada su trebali osmisliti svoju gusarsku kartu na kojoj će upotrijebiti što više prirodnih oblika zavičaja koje smo učili. Korelirali smo i na satu Likovne kulture te su crtali dio naše kulturne baštine - šestinsku narodnu nošnju.

Pogledajte naš lov na blago i likovne radove na fotografijama.
2 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page