top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Jesen u Remetama

„Jesen je stigla na naša vrata i mahnula je kistom od zlata“, a mi učenici od 1.- 4. razreda na vrata naših dragih karmelićana koji su nas spremno primili u okrilje svoga samostana. Na samom početku srdačno nas je pozdravio o. Zlatko Pletikosić, OCD, prior karmelićanskog samostana, a ujedno i naš vjeroučitelj. Proveo nas je kroz Crkvu te progovorio o zanimljivostima samog svetišta. Ondje smo se također pomolili i zahvalili Bogu za sve dobro kojim nas daruje i za naše zajedništvo. I tako je započelo naše uzbudljivo putovanje…


Ima li boljeg načina da dočekamo jesen nego li u prirodi, okruženi raznim zanimljivostima i novostima za nas malene, a i učitelje. Otkrivali smo što sve krije vinograd, kako se bere grožđe i čemu ono služi te kušali razne vrste grožđa. Uz vinograd, obišli smo i voćnjak. Prvašići su ondje učili pjesmu „ Kruške, jabuke, šljive“. Nisu uistinu mogli naći prigodnije mjesto za tu aktivnost. Također smo promatrali promjene koje se vide u šumi te pronalazili razne šumske plodove kojima ćemo unijeti dašak jeseni i u našu školu. Ono što nas se svih dojmilo, bilo je upoznavanje s domaćim životinjama te boravak na jezeru gdje nam je o. Danijel, OCD progovrio o istom te otkrivao tajne ribolova. Svi smo bili veoma pažljivi, a nekima se posrećilo te su vidjeli i ribe ..ili je to bio samo povjetarac koji je namreškao površinu vode.. Osim što smo se susresli s domaćim životinjama, kušali smo i pravu domaću poslasticu-kravlje mlijeko. Nekima se toliko svidjelo da su odlučili zamoliti roditelje da im nabave ni manje ni više nego kravu, kao izvor te poslastice. Uz sve te aktivnosti bilo je i vremena za zabavu i igru na livadama koje okružuju samostan. Od nogometa, lovice, pa do kotrljanja po travi… Zahvalni Bogu za tako divan dan, za lijepo vrijeme i radost koja je porasla u našim srcima, vratili smo se u školu prepuni dojmova i novih iskustava. Zaključak je bio jednoglasan: „I proljeće čekamo dočekati u Remetama“ !12 views

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page