top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Jesen u parku

U ponedjeljak, 25. rujna, uputili smo se u park kako bismo doživjeli početak jeseni. Nakon kratke šetnje započeli smo razgovor kakvo je vrijeme u jesen te naveli padaline. Zatim smo promatrali prirodu – koje boje prevladavaju i što se događa s biljkama te smo prepoznavali listopadne i zimzelene biljke. Učenici su sakupljali šareno otpalo lišće. Nabrajali smo koje plodove možemo pronaći u jesen. Tražili smo možemo li pronaći kakve životinje i pričali o tome kako se one pripremaju za zimu. Naveli smo razliku između ptica selica i ptica stanarica. Promatrali smo ljude, kako su obučeni i što rade u jesen. Ponovili smo kako se ponašamo u parku, čemu služe košare za smeće i što znače znakovi zabrane dovođenja kućnih ljubimaca i kretanja po zelenim površinama. S učenicima sam razgovarala o pravilnom korištenju dječjih sprava za igranje. Nakon kratke igre vratili smo se u učionicu te ponovili što smo sve naučili o godišnjem dobu jeseni. Zatim smo našu učionicu i pano ukrasili sakupljenim lišćem – lišće smo obojili temperom te ostavljali otisak na papiru. Dobro nam došla, jeseni!

Ana Gečević, učiteljica 1. razreda

3 views

Comments


bottom of page