IZVJEŠĆE: 1. Temeljni stupanj obuke Programa prve pomoći za učenike 7. razreda

U četvrtak 31. listopada, troje mladih volontera zaključili su 1. stupanj obuke Programa prve pomoći za učenike 7. razreda u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Zagreb.

Obuka se sastojala od kratkih predavanja o načinu pružanja prve pomoći te praktičnog uvježbavanja: prilasku unesrećenom, provjeri sigurnosti terena, postavljanja u bočni položaj osobe bez svijesti, prvoj pomoći prilikom gušenja stranim predmetom, velikog krvarenja na nozi ili ruci te imobilizacije prilikom prijeloma kostiju nogu i ruku.

Učenici 7. razreda su aktivno sudjelovali izmjenjujući se u ulogama te postavljajući brojna pitanja volonterima.

Drugi stupanj obuke će se održati za dio učenika od 25.-27. 11. U Novom Vinodolskom.

Razrednica: Ivana Martinko, prof. TZK