top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Izvješće s dvodnevne terenske nastave u Vukovaru

U Vukovar smo ispred Prve katoličke osnovne škole u gradu Zagrebu krenuli 17.10.2023. u ranim jutarnjim satima, u 5:30. Na putovanju učenici su se mogli upoznati s učenicima iz OŠ „Dominik Savio“ te onima iz Privatne škole EPOHA. U Vukovar smo stigli oko 10 sati te odmah, uz stručno vodstvo, krenuli u obilazak Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, a nakon toga slušali zanimljivo predavanje o Domovinskom ratu, povijesnim okolnostima u to doba te o bitci za Vukovar. Nakon toga, ručak, pa muzej vrlo razvijene vučedolske kulture, pa Gradski muzej Vukovar u kojemu smo čak mogli vidjeti mamutovu potkoljeničnu kost i našeg učenika Timoteja Modrušana kako pred brojim drugim osmašima prosvirava nekoliko nota na klaviru u najljepšoj dvorani muzeja - Mramornoj dvorani. Uslijedilo je slobodno vrijeme koje su učenici proveli uglavnom u dvorištu Memorijalnog centra u kojem ima i bunkera i aviona i ratnih brodova, tenkova… Navečer smo imali disco-večer na jednom brodu na Dunavu. Neki su bili vrlo zainteresirani, neki ne. Nakon nekog vremena su oni nezainteresirani s nekoliko učenika iz salezijanske osnovne škole i sa salezijancem (koji će uskoro biti zaređen za đakona) otišli moliti krunicu. Na povratku je jedan učenik govorio kako ih je jedan stariji gospodin pohvalio. Vidio ih je kako mole, htio ih počastiti jelom, međutim to nije bilo moguće zbog programa. Taj gospodin se čak i pridružio molitvi. Nakon disco-večeri, uputili smo se u hostel, učenici su se družili te otišli na počinak. Sljedećeg dana smo nakon doručka obišli mnoge memorijalne lokacije (Ovčara, bolnica, Memorijalno groblje, Trpinjska cesta…). Nakon obilaska je bio ručak i na koncu, polazak na završno predavanje o miru te kviz na kojem smo osvojili drugo mjesto, od 5 škola koje su sudjelovale. Kviz nije bio lagan. Drugo mjesto smo dijelili s još dvije škole, no treba reći da je jedna imala 150 učenika, dok smo mi imali otprilike toliko, ali bez zadnje nule. Naši predstavnici Antonio Martić i Stjepan Hartl su, dakle, zbilja ostvarili odličan rezultat. Poslije kviza krenuli smo prema Zagrebu, a pred ulazak u grad je jedan dio učenika koji je bio zainteresiran izmolio još jednu krunicu. Mora se reći, lijepo iskustvo!


Razrednik Ante Mikulić103 views

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page