top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Istina je Mwanga

Isus je rado pričao prispodobe. One su nekada bile kratke i slikovite usporedbe, a nekada ono što slobodno možemo nazvati pričom. Kada Isus priča prispodobe on to čini da bi nam jasnije ukazao na neku istinu ili stvarnost.


U sklopu nastave Vjeronauka, učenici su mogli napisati svoju priču koja u sebi sadrži poruku vezanu uz obrađene nastavne sadržaje iz Vjeronauka. Neke od ponuđenih poruka su izgledale ovako: “Gdje laž ruča, ne večera.”, “Zavist ima ogromnu razornu moć”, “Bolje je patiti zbog istine nego biti nagrađen za laž”, “Kad bukne rat, prva pogine istina”… Osim toga, preporuka je bila da se odabrana poruka u priči nigdje ne izriče riječima, nego da se iščitava iz samih događaja koji su opisani. Na kraju, nije bilo nužno koristiti samo jednu poruku.


Pogledajte vrhunski rad naše učenice Eve Tišljar!4 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page