top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Glazbeno scenski spektakl “Bitka za Vukovar”

Dana 28.svibnja 2018. učenici sedmog i osmog razreda posjetili su glazbeno scenski spektakl “Bitka za Vukovar” u pratnji profesora povijesti i profesorice hrvatskog jezika. Spektakl je započeo dobrodošlicom i pjevanjem himne te se nastavio veselim pjevanjem i plesanjem folkloraša. No u jednom trenutku začula se buka pucnja i bombi i počele su se prikazivati slike Sajmišta, ožalošćenih Vukovaraca i branitelja kao i radio prijenosi i svjedočanstva branitelja. Ti ljudi su prošli kroz jako puno izazova, prijetnji, strahova i patnji, bili su voljni dati svoj život za našu domovinu te im stoga treba biti zahvalan. Također smo spektakl proveli u minuti šutnje u sjećanju pokojnih koji su umrli u bitci za Vukovar. Žalosno je što se danas u školi ne uči puno i učenici uglavnom ne znaju puno o Domovinskom ratu. Ne treba zaboraviti ono što je učinjeno. Bilo je teško i ostalo je malo preživjelih. Neki branitelji, koji su bili na spektaklu, održali su govore u kojima su poticali da preživjeli branitelji pišu ono što su doživjeli, da se priča mladima što više da znaju kako se sve dogodilo i vide kako je bio težak proces osamostaljenja Hrvatske. Spektakl je bio jako lijepo osmišljen i prikazan iako se još nisu prikazali najteži i najgori trenutci.


Matea Buljan, 7.r.9 views

Comentários


bottom of page