top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Dramatizacija tragedije Williama Shakespearea „Romeo i Julija“

U ožujku 2015. godine osmi razred za lektiru je imao tragediju Williama Shakespearea „Romeo i Julija”. Profesorica iz hrvatskoga jezika zadala nam je zadatak: napraviti predstavu.


Zajedno i složno dogovorili smo se za uloge. Ponajprije smo odredili redatelja, zatim inspicijente pa scenografa, šminkere, kostimografe, glumce… Redateljica je smislila tekst, naravno uz pomoć knjige, scenaristkinja se pobrinula za izgled scene, a glumci su se trudili dati najbolje od sebe kako bi se publika mogla što više uživjeti u predstavu. Kostimografi i šminkeri trudili su se što bolje dočarati izgled jedne Julije, Romea, svećenika i dadilje. Zadatak inspicijenata bio je savjetovati glumce kako bi što vjerodostojnije odglumili. Šećer na kraju – majstori rasvjete prikazali su najbolje što su mogli čaroliju ove predstave, a uostalom sve možete vidjeti na sljedećim slikama.22 views

Recent Posts

See All

Kommentare


bottom of page