top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Dnevnik Anne Frank

Znakovito je da su osmaši baš u vrijeme karantene, koja nas je sve nenadano našla, čitali i razmišljali o svemu što je prolazila jedna nizozemska djevojčica židovskog porijekla Anna Frank. Lektira koja inspirira i velike i male inspirirala je i naše učenike. (Zanemarite male pravopisne pogreške.) Autori radova su: Vanja Baždar, Petar Jelković, Lara Križanac, Eva Ivančić, Ana Dumančić i Lucija Tokić.


“Baš kao i ti, i ja čeznem za slobodom i svježim zrakom, ali vjerujem da su nam te nedaće bogato nadoknađene. Mislim na unutarnju nadoknadu. Kada sam jutros sjedila pred prozorom i gledala van te pomno promatrala Boga i prirodu, bila sam sretna, uistinu sretna. I Peter, sve dok postoji ta unutarnja sreća, sreća zbog prirode, zdravlja i još mnogo toga, dok god to nosimo u sebi – bit ćemo neprestano sretni. Bogatstvo, ugled – sve to možeš izgubiti, ali sreća koju nosiš u srcu može se samo prikriti i bit ćeš sretan cijelog života. Kada si sam i nesretan ili tužan, pokušaj za lijepog vremena iz potkrovlja gledati van. Ne u kuće i krovove, nego u nebo. Dok god možeš bez straha gledati u nebo, znat ćeš da si u duši čist i da ćeš opet biti sretan.”8 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page