top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Susret s književnikom – Miro Gavran

Dana 28. svibnja 2019. učenike 5. razreda posjetio je gospodin Miro Gavran, slavni hrvatski pisac za djecu i odrasle. Za lektiru smo imali jedno njegovo djelo koje se zove „Kako je tata osvojio mamu”. Priča govori o dječaku Antunu i njegovim roditeljima koji su se posvađali. On ih kroz cijelu knjigu pokušava pomiriti na razne načine.


Dugo smo čekali, ali i dočekali Miru Gavrana. Susret svjetski proslavljenog hrvatskog pisca i učenika počeo je čestitkom predsjednice razreda, Sofije Čorić koja mu je čestitala na dobivenoj nagradi “Zvonimir Golob” za najbolju neobjavljenu ljubavnu pjesmu. U ime cijeloga razreda Marija Štimac uputila mu je iskrenu zahvalu na dolasku. Nakon zahvale učenica Vida Tunguz pročitala je njegovu pjesmu “Na satu književnosti”. Završetkom toga događaja uslijedilo je Gavranovo predavanje. Miro Gavran je pripovijedao o svojim knjigama koje je napisao za djecu, a to su : „Svašta u mojoj glavi“, „Sretni dani“, „Kako je tata osvojio mamu“, „Ljeto za pamćenje“, i „Zaljubljen do ušiju“. Kad je predavanje završilo učenici su postavljali pitanja, kao na primjer: „Koje vam je omiljeno jelo?“, „Pišete li haiku?“, „Koja vam je najduža knjiga?“, „Koja vam je najdraža knjiga?“, „U kojim ste sve zemljama bili ?“ i mnoga druga. Ostalo je malo vremena pa smo morali završiti, ali je Miro Gavran rado podijelio autograme. Neki su nosili bilježnice iz hrvatskog, a neki svoje knjige. Neki su čak kasnili na nastavu radi potpisa, ali svi su bili sretni i veseli. A meni je u knjigu Quo Vadis napisao: „Tomislave, uživaj u ovoj lijepoj knjizi“ i potpisao se.


Tomislav Vlajčević, učenik 5.r.29 views

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page