top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Poštujte naše znakove!

Od 1995. godine policija tijekom rujna, mjeseca u kojem počinje nastavna godina, diljem zemlje provodi akciju „Poštujte naše znakove!“, kojom se želi zaštiti najugroženiju skupinu sudionika u prometu – djecu.


U petak, 26. rujna 2014., su i naše prvašiće posjetiti policijski službenici. Održali su predavanje i razgovor kako bi djecu upoznali s temeljnim pravilima sigurnog sudjelovanja u prometu. Tijekom održavanja predavanja, učenicima su podijeljeni prigodni promidžbeni materijal.


Savjeti roditeljima

• razgovarajte s djecom o prometu i ukažete im na potencijalne opasnosti koje im prijete • ukažite im na negativne, ali i pozitivne primjere ponašanja u prometu • vježbajte sigurno prelaženje kolnika • objasnite im svrhu pješačkog prijelaza i semaforskih uređaja, kao i razloge zbog kojih ih treba koristiti, te ulogu prometnog policajca • ako je vaše dijete prvoškolac posebnu pozornost posvetite putu u i iz škole • odaberite najsigurniji put (ne nužno i najkraći) i uvježbavajte s djetetom sigurno kretanje njime • ukažite djetetu na sva opasna mjesta na tom putu • ispravite dijete u situaciji kada pogriješi, ali i nagradite ako usvoji i primjeni određena prometna pravila • vlastitim primjerom pokažite djetetu ispravno ponašanje u prometu • nikada, bez obzira koliko se žurili, a u pratnji ste djeteta, ne činite prometne prekršaje • u situacijama kada dočekujete dijete pred školom ili kućom, ne činite to na suprotnoj strani ulice • ako se vaše dijete kreće u prometu noću ili u uvjetima smanjene vidljivosti, pobrinite se da bude vidljiv, da na sebi ima odjeću i obuću što svjetlijih boja, odnosno kupite mu odjeću, obuću i školsku torbu s ugrađenim reflektirajućim tvarima • djecu u vozilima prevozite isključivo na propisan način

8 views

Comments


bottom of page