top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Obilježavanje Europskog dana jezika

U ponedjeljak, 28. rujna, u našoj smo Školi obilježili Europski dan jezika. Jezici koji se uče u školi najzastupljeniji su u Europi i šire; engleski, njemački, talijanski i francuski, te ništa manje važni klasični jezici, grčki i latinski.


Članice Jezičnog aktiva i nastavnice jezika osmislile su za učenike od 5. do 8. razreda interaktivna predavanja i slušaonice na stranim jezicima. Slušaonice su osmišljene na način da se učenicima koji uče strani ili klasičan jezik na zabavan i lako prihvatljiv način osvijesti da se učenje jezika pozitivno odražava na intelektualne sposobnosti, potiče i oplemenjuje i duhovni razvoj i potiče veću fleksibilnost u razmišljanju. Kroz pisani tekst uz glazbu učenici su upoznali jezik koji je usko vezan za samu kulturu što poboljšava sposobnost slušanja, povećava toleranciju i postavlja temelje za razumijevanje i poštivanje drugih kultura. Tako su pjevušili Beatlese, na fancuskom putovali uz Voyage Voyage, kroz Lasciate mi Cantare naučili kako izgleda, što radi i jede jedan pravi Talijan, njemački je postao lak i zabavan uz 99 luftballons, a ritam Horacijevih stihova učinio je latinski jezik tako melodioznim. Uz sve te jezike učenici su dobili i priliku upoznati se sa sasvim novim jezikom, novogrčkim, na kojem su čak naučili napisati svoje ime, a neki su skoro zaplesali sirtaki. Uz pjesmu i veselje zaključili smo da se jezici uče zato što to učenici žele, a ne zato što moraju.
8 views

Kommentare


bottom of page