top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Na putu prema Smiljanu i Gospiću

Naš je put počeo u 8 sati. Zabavljali smo se u busu tako da smo se kartali, neki su se zezali, fotografirali….. Nakon nekog vremena napokon smo stali da se odmorimo, a neki su se dečki iz sedmog razreda zabavljali po kiši na igralištu, dok su se drugi sklanjali s kiše.


Nakon kratkog odmora vratili smo se u bus i krenuli dalje. Kad smo došli u Gospić, išli smo u crkvu gdje nam je svećenik govorio o povijesti crkve. Poslije toga smo otišli u mali muzej u kojemu su bile slike, stare fotelje i predmeti iz kamenog doba. Kad smo došli u Smiljan, vidjeli smo srebrni kip Nikole Tesle. Prvo smo ušli u njegovu rodnu kuću, gdje se nije smjelo fotografirati pa vam ne možemo pokazati kako kuća izgleda iznutra. Kad smo došli do gornjeg kata, vidjeli smo mnogo Teslinih izuma koji su danas važni za našu sadašnjost. Poslije smo pogledali dokumentarac o Nikoli Tesli. Kada smo završili s dokumentarcem, išli smo van na igralište. Igralište je bilo drugačije jer je imalo puno sprava s kojih je bilo teško sići ili zaustaviti se. Svima se najviše svidio vrtuljak na kojem se samo primiš za ruke i netko te trebao zavrtjeti. Na kraju su nas profesori iznenadili i rekli da idemo u Burger King. Prvi put smo bili tamo pa je bilo zabavno, ali o tome više neki drugi put.
7 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page