“Too,  sada mogu posuđivati knjige!”

• Objavljeno: 13.11.2018

Uzvik prvašića najbolje opisuje radost učenika prvih razreda nakon svečanog prijema u školsku knjižnicu.

Učenje čitanja i pisanja vještine su  koje se uče, a važne su kako bismo mogli usvajati sva znanja koje nam obrazovanje tijekom života nudi.
Učenici prvih razreda u prvom obrazovnom razdoblju usvajaju slova, a samim time uče i čitati.
U svrhu poticanja čitanja i razvijanja ljubavi prema knjizi knjižničarka Ana Mirčetić, u petak 9.12., organizirala je svečani prijem prvašića u školsku knjižnicu.
Učenici su na zanimljiv način razgovarali o knjigama koje vole te naučili pravila ponašanja u knjižnici kao i načine posudbe knjižne građe.
Osobito su se razveselili malo kreativnom zadatku u kojem su na svojim iskaznicama mogli nacrtati crtež koji žele.