„Svetost u školi i škola svetosti“ – sudjelovanje na 10. Danima hrvatskih svetaca i blaženika u Križevcima

  • Objavljeno: 28.05.2018
  • Autor: PKOŠ

U petak 25. svibnja učenice 7. razreda Pia Modrušan, Magdalena Orehovec te učenica 8. razreda Manuela Novak u pratnji profesora Benjamina Vugrinčića i profesorice Danijele Ljubas sudjelovali su na 10. Danima hrvatskih svetaca i blaženika u Križevcima. Nakon svete mise koju je predvodio varaždinski biskup Josip Mrzljak slijedio je okrugli stol „Svetost u školi i škola svetosti“ u kojoj su nače učenice raspravljale s učenicima OŠ Ljudevita Modeca iz Križevaca. Žiri je odlučio da su naše učenice koje su zastupale afirmativan stav ipak imale bolje argumente te su djevojke sa sobom u Zagreb donijele i pobjedu. Nakon raspravljanja slijedila je zakuska, nakon čega smo se uputili svojim kućama.

Danijela Ljubas, prof. Hrvatskoga jezika