Posjet zajednice Arka-Korablja

  • Objavljeno: 11.04.2019
  • Autor: PKOŠ

Dana 9. travnja našu školu posjetili su članovi zajednice Arka-Korablja. To je zajednica  osoba sa i bez intelektualnih teškoća. Zajednica je za njih mjesto pripadanja, rasta i slavlja. Jean Vanier,  utemeljitelj Arke, htio je da ona bude mjesto gdje će svaka osoba, bez obzira na sposobnosti, imati svoje mjesto i moći dati svoj doprinos u izgradnji čovječnijeg društva.  Družili smo se čitajući upoznajući život u Korablji i interpretirajući Priču o Vedranu.  Vedran je mladić s intelektualnim poteškoćama koji veoma voli djecu. Učenici su vrlo brzi ušli u iskrenu, veselu interakciju s glavnim likom slikovnice pokazujući pritom otvorenost i empatiju. Senzibilizacija najmanjih za prihvaćanje osoba s poteškoćama kao onih od kojih mogu učiti i s kojima se mogu dobro zabaviti cilj je ovog posjeta koji je na obostranu radost ostvaren.