“Dnevnik čitanja”

• Objavljeno: 01.03.2018

Na početak drugog polugodišta odlučila sam iznenaditi učenike malo drugačijim i kreativnijim dnevnikom čitanja. Dala sam im nekoliko mogućnosti kako napisati/ izraditi „dnevnik čitanja“. Učenici su od tri mogućnosti izabrali onaj koji je njima srcu drag.

Mogli su izraditi pizzu/sendvič/tortu o knjizi. Nacrtati naslovnicu knjige kakvu ju zamišljaju, a knjigu predstaviti različitim događajima određenim redoslijedom podijeljenima u kriške. Druga je mogućnost bila izrada PowerPoint prezentacije o knjizi. Gdje je potrebna priprema kao da govore publici koja nikad nije pročitala knjigu. Uz kratki kviz trebaju provjeriti, jesu li ih pozorno slušali.  Zatim su mogli napisati intervju koji vode s glavnim likom od početka do kraja knjige. Gdje bi ga ispitivali kao pravi novinar.

Učenici su s velikim žarom pristupili zadatku. Što se može vidjeti i na fotografijama. Radujemo se novoj lektiri i još zanimljivijem dnevniku čitanja.