1a i osjećaji

  • Objavljeno: 02.11.2018
  • Autor: PKOŠ

1.A i osjećaji

 

U 1.a razredu održana je prva u nizu radionica Ja i moji osjećaji u sklopu Školskog preventivnog programa. Učenici su kroz niz dinamičnih i interaktivnih aktivnosti učili o osjećajima, imenovali ih, prepoznavali, povezivali ih s događajima,  ljudima, izrazima lica. Pokazali su izuzetnu zainteresiranost te shvatili važnost upravo prepoznavanja svojih i tuđih osjećaja. Jasno identificiranja te sposobnost njihova kontroliranja, preduvjet je zdravog načina komuniciranja, prihvaćanja odgovornosti te otkrivanja tuđim i svojih mogućnosti i darova.  Shvatili su da osjećaji ne mogu biti dobri ili loši, nego samo ugodni i neugodni.  Također, naglasak je stavljen na empatiji kao važnoj osobini koju treba svakodnevno razvijati kako bi međusobni život bio ugodniji i kvalitetniji. Razvoj emocionalne inteligencije nužan je za razvoj cjelovite osobnosti koja poštuje sebe i druge. Stoga će ulagati vrijeme i snage u aktivnosti koje potiču razvoj te specifične vrste inteligencije o kojoj uvelike ovisi zadovoljstvo pojedinca i zajednice.

 

Učiteljica s. Sunčica Kunić, ASC