top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Vukovarski vodotoranj – simbol hrvatskog zajedništva

U petak 18. studenog 2016. obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Ove godine učenici naše škole kupnjom lampiona sudjelovali su u humanitarnoj akciji obnove vukovarskog Vodotornja. Sa svojim učiteljicama, učiteljima, razrednicama i razrednikom uputili su se do ulice Grada Vukovara, te upalili lampione u spomen svim žrtvama Domovinskoga rata.


Sudjelovanjem u obnovi Vodotornja želimo sudjelovati u priči o hrvatskom zajedništvu, prkosu iz Domovinskoga rata, kada je upravo Vodotoranj sa stijegom koji se vijorio na vrhu iz dana u dan odolijevao silnim pogotcima granata i napadu neprijateljskih snaga, a njegove su rane i dan danas vidljive. Povijest nas uči da smo najvažnije uspjehe i pobjede ostvarili u vremenima najvećeg hrvatskog zajedništva te da i ovoga puta, na zadovoljstvo svih nas, ostvarimo još jednu pobjedu i da ovaj veličanstveni simbol zaštitimo od propadanja, čineći ga još veličanstvenijom vječnom uspomenom.
9 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page