top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Trajna formacija stručnih službi katoličkih škola

Stručne suradnice naše Škole - Ruta Feldman, Ružica Alvir i Ana Mirčetić, u petak 10.11.2023. provele su dan na stručnom usavršavanju pod nazivom Uloga stručnih službi katoličkih škola u prevenciji nasilja. Usavršavanje je započelo pozdravnim govorom rektora Hrvatskog katoličkog sveučilišta Željka Tanjića dok je predstojnik Nacionalnog ureda za katoličke škole Hrvatske biskupske konferencije Ivica Žuljević predvodio uvodnu molitvu. Predavači su bili prof. dr. sc. Gordana Buljan Flander s temom Škola, obitelj i nasilje, a prof. dr. sc. Danijel Labaš održao je predavanje na temu Djeca, mediji i nasilje. Svi navedeni naglasili su važnost stručnih službi i stručnih suradnika jer bez njih nema odlične odgojne i obrazovne komponente u školama.

Po završetku predavanja uslijedilo je euharistijsko slavlje pod vodstvom požeškog biskupa Antuna Škvorčevića te vrijeme za ručak. Poslijepodnevni termini bili su predviđeni za radionice usmjerene za dodatno obrazovanje o preventivnih tehnikama, razrješenju situacija te duhovnom oporavku soba ranjenih nasilnim činovima.

Više možete pročitati na :27 views

Recent Posts

See All

Коментари


bottom of page