top of page
  • Writer's picturePKOŠ

„Tiho, tiho pada list za listom žut…“- jesen u trećem razredu

U treće razrede stigla je jesen i spremno se poigrala s nastavom prirode i društva i likovne kulture.


Tako su trećaši pod toplim rujanskim suncem i vedrim jesenskim nebom mjerili temperature zraka i tla te opisivali vremenske prilike. Također su učili o tome zato lišće u jesen gubi boju i pada promatrajući ga pod povećalom. Uočavali su i opisivali promjene na listopadnom lišću, a potom ga vidom i opipom uspoređivali sa zimzelenim.


Nakon prirode i društva, uslijedila je likovna kultura. Prisjetili smo se toplih i hladnih boja te je njihov kontrast postao naš likovni problem. Učenici su promatrali kako lišće leti na jesenskom povjetarcu i zamišljali njihov ples. Učenici su ga potom prikazali koristeći flomastere i vodene boje.
11 views

Comments


bottom of page