top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Svjetski dječji parlament

Dana 11. prosinca u osnovnoj školi Sesvetska sela održana je manifestacija pod nazivom „Svjetski dječji parlament“.


Predstavnici naše škole od 1. do 6. razreda u 11:30 sati uputili su se zajedno s psihologicom Marinom Šuman i profesoricom grčkog jezika Majom Fazlić kako bi prisustvovali tom događaju. Učenici su na priredbi “Hrvatska, djetinjstvo iz snova” imali priliku vidjeti sve članove Svjetskog dječjeg parlamenta. Uz svečanu glazbu, članovi su ispred publike najprije primili povelje Dječjeg parlamenta, potom su se predstavili publici te kroz recitaciju i pjesmu opisali kako bi svijet izgledao da njime upravljaju djeca. Na kraju priredbe podijeljene su diplome sudionicima. Pozvali su sve sudionike da se pridruže članovima na pozornici i iznesu koju funkciju bi oni voljeli imati kad bi bili članovi u Svjetskom dječjem parlamentu te na koji način bi učinili da u društvu bude bolje. Učenici su spremno iznosili svoja mišljenja o tome kako napraviti društvo boljim.


Potaknuti divnim porukama i mislima učenici su se vratili u školu oko 15 sati.11 views

Comments


bottom of page