top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Suđenje Miki Novaku

Učenici sedmoga razreda utjelovili su likove novele Vjenceslava Novaka Iz velegradskoga podzemlja i na iskustven su način doživjeli ovaj klasik hrvatske književnosti.

Dana 15. ožujka 2024. u Prvoj katoličkoj osnovnoj školi u Gradu Zagrebu održano je suđenje gospodinu Miki Novaku koji se tereti za ubojstvo svoje maloljetne kćeri Evice dok je bio pod utjecajem alkohola.

Tužiteljica Milica Dražić, općinska državna odvjetnica, i braniteljica Kornelija Fitz iznijele su na ročištu mnoštvo dokaza s pomoću nazočnih svjedoka: Pavela Novaka, Mikina i Lucijina sina, liječnika Rudolfa Kowalskoga, Jankića Stipčića i Jose Milića, Mikina poslodavca.

Mika Novak osuđen je na dvanaest (12) godina zatvora bez mogućnosti pomilovanja, uz obvezatnu liječničku pomoć, odnosno medicinsku obradu i redovit odlazak psihijatru triput tjedno.20 views

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page