top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Radionica financijske pismenosti „Ti odlučuješ“

U utorak 13.3.2018. održana je radionica financijske pismenosti „Ti odlučuješ“ za 7. i 8. razred. Tema je bila štednja. Na radionici smo raspravljali o različitim načinima štednje: štednja kod kuće i štednja u banci. Ustanovili smo da je ipak sigurnija štednja u banci uz koju smo spominjali i kamate kao nagradu. Pričali smo o tome na što možemo potrošiti ušteđeni novac i kako ga uštedjeti. Možemo, na primjer, neko određeno duže vrijeme odvajati sa strane 5 kuna i nakon nekoliko mjeseci ili godinu do dvije vidjet će se porast ušteđevine s kojom ćemo si onda možda moći priuštiti nešto što volimo, kao npr. mobitel, putovanje ili nešto drugo. Ova radionica bila je zanimljiva jer je održana uz grupne aktivnosti, razgovor o onom na što volimo potrošiti novac, primjere iz svakodnevnog života na temelju kojih smo zaključivali što su glavni, a što sporedni prioriteti.


Matea Buljan, 7. razred15 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page