top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Prvi razred u Gradskoj knjižnici S. S. Kranjčević

Dio pravog jesenskog ponedjeljka učenici 1. razreda proveli su u KGZ S. S. Kranjčević u pratnji učiteljice Ide i školske knjižničarke Ane.

Upoznali su se s pravilima rada knjižnice, pojmovima poput članarina, zakasnina... usporedili su Školsku i Gradsku knjižnicu te iznijeli svoja razmišljanja o njima. Suradničkim učenjem razvrstali su unaprijed pripremljene knjige po vlastitom nahođenju, a potom uz pomoć knjižničarke ponovili i/ili naučili razliku između slikovnice, enciklopedije, časopisa... Knjižničarka ih je uputila kako postoji svijet oko nas i svijet u nama. Čitanjem i obradom djela Waion upoznali su se s imaginarnim svijetom glavnog junaka te osmislili svoj "Waion", razgovarali o prijateljstvu, zajedništvu, mašti i promjenama s kojima se u životu susreću.

Učenike smo potaknule na članstvo u Gradskoj knjižnici koje je besplatno do 15. godine života te im pripremili upisnice koje s roditeljima trebaju ispuniti i odnijeti u najbližu Gradsku knjižnicu kako bi se učlanili.

Hvala KGZ S. S. Kranjčević na gostoprimstvu i ugodno provedenom vremenu!25 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page