top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Prvi dan škole

Nakon dugog i toplog ljeta, učenici su s veseljem dočekali svoj ponovni prvi školski dan. 7. rujna okupili su se već stari poznati prijatelji, prepričavajući mnoge uzbudljive doživljaje u društvu svojih učitelja.


No taj dan najviše je bio poseban novim licima naše škole – prvašićima. Oko 10 sati stigli su u naše dvorište, u pratnji svojih roditelja. Tamo su ih dočekali svi učitelji, dok im je posebno toplu dobrodošlicu zaželio ravnatelj škole, o. Vinko Mamić. Stariji učenici, od kojih su većina braća i sestre naših prvašića, također su se potrudili dodatno im uljepšati prvi dan time što su u zboru, uz pratnju učiteljice Sunčice, otpjevali nekoliko dječjih veselih pjesama. Prvašići su upoznali svog učitelja Marka koji ih je ohrabrio poticajnim riječima te učiteljicu iz produženog boravka, Ivanu. Uz pljesak roditelja otpraćeni su u svoj razred kako bi se upoznali s prostorom u kojem će boraviti tijekom školske godine te preuzeli knjige. Kako bi smanjilo nervozu, a unijelo radosti – osim knjiga, svakog učenika dočekalo je i sitno, nepcu slatko, iznenađenje. Veseli prvašići dobili su i svoj prvi raspored za tjedan koji je pred njima te su nakon kraćeg vremena upoznavanja sa svojim učiteljima sa osmijehom na licima napustili svoje prve školske klupe. Sutra ih, i kao i svakog novog dana, čeka nova pustolovina – puna smijeha, igre, novih spoznaja,…
11 views

Comments


bottom of page