top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Predavanje doc. dr. sc. Trpimira Vedriša na satu povijesti i vjeronauka

U našoj je školi dana 20.11.2018. na 3. i 4. satu korelacije povijesti i vjeronauka prisustvovao gost predavač dr. sc. Trpimir Vedriš, docent na Odsjeku za Povijest Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Prof. Vedriš održao je predavanje o uzrocima, pojavi viteških redova i posljedicama Križarskih ratova. Dotaknuli smo se historiografskih pitanja opravdanosti Križarskih ratova kao i vjerske pozicije i karaktera ratova. Prof. Vedriš je ponajprije učenicima iznio neka od temeljnih pitanja problematike, terminologije i kronologije Križarskih ratova, a na drugom je satu kroz dijalošku formu temeljem učeničkih pitanja, stavljen naglasak na najvažnije aspekte navedene teme kroz prizmu povijesti i vjeronauka. Učenici su bili izrazito zainteresirani za navedenu temu, što su i potvrdili brojnim pitanjima i kratkim raspravama.


Benjamin Vugrinčić7 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page