top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Posjet Tiflološkom muzeju

Učenici osmog razreda naše škole uz pratnju profesorice Čeliković i profesorice Ilčić 14. ožujka 2019. godine posjetili su Tiflološki muzej. Tiflološki muzej jedan je od rijetkih muzeja u Europi koji se bavi problematikom osoba s invaliditetom, a posebno osoba oštećenog vida.


Učenici su saznali tko je Vinko Bek (tiflopedagog, učitelj, ravnatelj, pisac, izdavač) i koliko je značajan za slijepe osobe u Hrvatskoj. Upoznali su se sa na izložbi prezentiranim predmetima koje su izradile slijepe osobe. Imali su priliku pisati Braellovim pismom i čitati ga. Odlaskom u zatamnjenu sobu iskusili su kako je biti slijep. U tamnoj sobi u kojoj su se nalazili razni predmeti hodali su sa štapom za slijepe osobe, opipavali su predmete i pokušali otvoriti prozor. Bez pomoći (hrapave crte koje su vodile do izlaza) nebi uspjeli pronaći izlaz. U tamnoj sobi su shvatili kako je teško živjeti bez vida.


Posjet je bio poticaj za pomoć slijepim osobama koje susrećemo oko sebe.


Svatko tko posjeti Tiflološki muzej bolje će razumjeti slijepe osobe i zahvaljivati Bogu što vidi svijet oko sebe.


Jerko Dobrović10 views

Recent Posts

See All
bottom of page