top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Posjet prvih razreda Knjižnici grada Zagreba

Učenici 1. a i 1. b razreda u pratnji svojih učiteljica s. Sunčice Kunić i Mirele Škunca te knjižničarke Ane Mirčetić, posjetili su Knjižnice grada Zagreba - Knjižnicu Silvije Strahimir Kranjčević u neposrednoj blizini škole.


Ulaskom u knjižnicu upoznali su se s odjelom za najmanje te knjižničarkom Majom. Podjelom u dvije skupine, svaka skupina upoznala se s vrstama knjige koje su po završetku rada zajedno vratili na pripadajuće mjesto u knjižnici. Učenici su upoznali razliku novina i časopisa te važnost poštivanja pravila u knjižnici.

Učenici su spremno sudjelovali u svim aktivnosti i s mnogo pitanja i komentara obasipali knjižničarku Maju.


Susret je okrunjen čitanjem slikovnice Poplava autora Ozrena Doležala, pomalo simbolično s obzirom na današnje vremenske uvijete.


Pred kraj zajedničkog druženja, prvašići su pospremili stolice i zahvalili knjižničarki Maji koja im je na odlasku podijelila Pristupnice za upis u Knjižnice grada Zagreba, a učenici su obećali da će se upisati u knjižnicu najbližu svome mjestu stanovanja.


Veselimo se budućoj suradnji.
31 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page