top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Posjet Galeriji Klovićevi dvori

Povodom obilježavanja 50. obljetnice prijateljstva gradova Zagreba i Sankt-Peterburga u Galeriji Klovićevi dvori priređena je izložba pod nazivom Katarina Velika – carica svih Rusa.

Učenici viših razreda naše škole (6., 7. i 8.) posjetili su izložbu 10. svibnja u pratnji profesora. Na dvije etaže u Galeriji imali smo priliku razgledati više od 1000 eksponata koji su stigli s izložbom izravno iz muzeja Ermitaž u Rusiji. Mogli smo razgledati svakakve predmete iz svakodnevnog života – pribor za jelo, nakit, haljine, ali i slike i portrete znamenitih osoba. Također smo saznali ponešto i o životu ruske carice Katarine, kako je došla na prijestolje te kako je njezina vladavina utjecala na tadašnji život u Europi. Izložba je otvorena do 29. srpnja 2018.


Marta Vlajčević


17 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page