top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Obilježavanje svjetskog dana televizije na HRT-u

U utorak 21. studenog učenici razredne nastave obilježili su Svjetski dan televizije posjetivši nacionalnu televizijsku kuću-Hrvatsku radioteleviziju. Stručno vodstvo pružila nam je gospođa Nada Chedid, zaposlenica Odjela za komunikacije HRT-a. Ponajprije nas je upoznala s povijesnim razvojem Hrvatske radiotelevizije i njezinim televizijskim i radio programima naglasivši produkcijsku raznolikost. Prolazeći kroz brojne prostorije bitne u televizijskoj i radijskoj produkciji, učenici su upoznali niz djelatnosti i specifičnosti jednog ovako velikog i složenog sustava. Bilo je zanimljivo ući i doživjeti prostore koje redovito mogu vidjeti na „malim“ ekranima, ali sada iz potpuno drugačije perspektive. Učenici i učenice su oduševljeno istraživali studio Dnevnika, Potjere, Dobro jutro, Hrvatska, a veliko oduševljene pokazali su i u studiju u kojem se snima glazbeno natjecanje The Voice.

Nadalje, upoznali su se i s radijskim studijom posjetivši Radio Sljeme i studio za snimanje radio drama sa svim osobitostima koje ondje otkrili, poput zanimljivih rekvizita i tzv, gluhe sobe. Veliko oduševljenje izazvala je golema prostorija kostimografije, kao i arhiv koji čuva oko milijun video i audio zapisa. Ova terenska nastava zasigurno će svima ostati u pamćenju, a kako biste još bolje doživjeli ono što su doživjeli i naši učenici i učenice, zavirite u galeriju i pogledajte video.


s. Sunčica Kunić, učiteljica razredne nastave
25 views

Recent Posts

See All
bottom of page