top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Obilježavanje Europskog dana jezika

Europski dan jezika obilježava se 26. rujna svake godine od 2001. Taj dan slavi jezičnu raznolikost kontinenta s više od 200 europskih jezika, 24 službena jezika EU-a, uključujući hrvatski, i tri pisma.


U Prvoj katoličkoj osnovnoj školi u Gradu Zagrebu, Europski dan jezika obilježili smo u petak 27. rujna 2019. Održana je radionica pod vodstvom profesorica talijanskog, francuskog, engleskog i njemačkog jezika. Učenici 5., 6. i 7. razreda u parovima su se okušali u kvizu znanja kojim su učenici provjerili opće znanje o zemljama u kojima se govori talijanski, francuski, engleski i njemački jezik. Organizatorice kviza priredile su i razne slastice, tipične za četiri govorna područja, koje su učenici na kraju radionice konzumirali i saznali ukratko priču njihova porijekla. Odlično smo se zabavili!


10 views

Comments


bottom of page