top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara


U petak, 17.studenoga 2017. obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Tom prigodom učenici su se sa svojim učiteljima uputili do Ulice grada Vukovara, gdje su se pomolili i upalili lampione u spomen svim žrtvama Domovinskog rata. Učenici 4.b razreda Ana Galić i Rafael Postaj napisali su pjesme: Pjesma branitelju Jako volim taj grad u njemu je uvijek vladao sklad. taj grad bio je pao, al’ na noge se uzdigao i u nebo je poletio. Rijeka Dunav teče uz taj grad. kad je završen rat, u njemu je zavladao veliki rad. otvorit će nam svima vrata, i on je najveći ponos Hrvata. Grad taj nema niti jednu manu, i najljepši je on po danu. Vojnici su se uspjeli izboriti za grad, za naš predivan Vukovar Vukovar je primjer svima nama, da nikada nema odustajanja. Hvala svim ranjenima, Isusu i Mariji na uslišenim molitvama. Vukovar je obnovljen sad grad, a za sobom je ostavio neizbrisiv trag. Ana Galić Pjesma branitelju Branio si nas, Rane trpio, Ali nisi odustao. Nisi svoj grad napustio. I da ga obraniš si pristao. Ti si ljude branio. Evo ih. Ljudi slave te. Umro si za njih. Moj heroj si, od rođenja mog. Jako si nam pomogao. Rafael Postaj


5 views

Recent Posts

See All

Kommentare


bottom of page