top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Obilježavanje blagdana Svih svetih i Dušnog dana

Prvoga dana mjeseca studenoga svake godine slavimo blagdan Svih svetih. Tog dana slavimo one svece i svetice koje je Crkva proglasila svetima, kao i one koji nisu proglašeni svetima, ali su svojim životom ostvarili pravi kršćanski život te su njihove duše ušle u Kraljevstvo Božje. Kako ne znamo poimence sve koji su umrli na glasu svetosti, Crkva je odredila ovaj dan kada se zajednički moli za sve svete i blažene, poznate i nepoznate. Dušni dan slavimo svake godine 2. studenoga, kada se sjećamo svih svojih dragih pokojnika.


Tako su se naši učenici Katoličke škole na Dušni dan sjetili svojih milih pokojnika. O blagdanu su kroz tjedan razmatrali, razgovarali te su na radionicama ukrašavali teglice koje su poslužile kao lampioni. Okupili su se u hodniku škole i tihom procesijom, s lampionima u rukama, su izašli u dvorište Škole. Okupljeni oko svjetla, pomolili su se za sve pokojne.

Razredna nastava12 views

Comments


bottom of page