top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Međunarodni dan plesa

Postoje prečice do radosti, ples je jedna od njih.


Dan plesa u prostorijama naše škole obilježili smo 28. travnja 2017. kada su naše učionice postale male plesne scene. Ove godine, u fokusu našeg plesnog učenja bili su tradicijski plesovi naše domovine.


Radionice za učenike od 1. do 4. razreda vodila je mlada voditeljica folklora Martina Vidaković koja je kroz različite igre, plesove i pjesme učenicima dočarala elemente folklora i njihovu tradicijsku vrijednost. Učenici su plesali samostalno, u parovima i skupno. Naučili su osnove folklora – pravilno držanje tijela, različite plesne pokrete, plesove u paru i pravilno pjevanje te su se upoznali s tradicijskim nošnjama svakog podneblja.


Učenici su s veseljem i zanimanjem sudjelovali na vrijednim i korisnim plesnim radionicama nakon kojih su postali bogatiji za jedno plesno iskustvo više. Neki su dobili želju za nastavkom učenja folklora.

Tamara Zrno, učiteljica razredne nastave8 views

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page