top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Kreativne lektire u knjižnici


Tijekom 2. polugodišta u nižim razredima lektire su se obrađivale na kreativne načine u knjižnici.


Plesna haljina žutog maslačka


Prvu kreativnu, proljetnu lektiru imali su prvašići u ožujku kada smo lektiru „Plesna haljina žutog maslačka“ pretvorili u pravi mali plesni bal na otvorenom, u parku. Kao i u knjizi, gdje se sve cvijeće budi s početkom proljeća, i naši mali đaci probudili su svoju kreativnu stranu i ušli u ulogu cvijeća. Osmislivši mali igrokaz temeljen na knjizi, svakom učeniku dodijeljena je njegova uloga i zadatak da nauče i odigraju tu ulogu na dan održavanja lektire tj. plesnog bala. Svaki učenik dobio je upute i svoju jedinstvenu pozivnicu za bal. Plesni bal i naš mali igrokaz prošli su u pravom proljetno-plesnom izdanju! Odigrali smo igrokaz, naučili plesnu koreografiju cvijeća i dobro se zabavili. 🙂


Duh u močvari


U travnju smo održali jednu ozbiljnu novinarsku konferenciju u knjižnici na koju su došli naši novinari iz 4.b razreda i otkrili nam strašnu vijest o duhu koji se pojavljuje u močvari u Kopačkom ritu. Novinari su dobili zadatak istražiti tko je „Duh u močvari“ i osmisliti svoje novine i glavni članak o toj strašnoj vijesti u Kopačkom ritu – i nisu nas iznevjerili. S fantastičnim novinama i člancima pojavili su se na konferenciji gdje su predstavili svoje novinarske vještine i otkrili nam duha iz močvare. Konferencija je prošla u timskom ozračju i pravoj poslovnoj ali i kreativnoj atmosferi. Kao glavna urednica ove redakcije „Knjižnica“ mogu reći da sam jako ponosna na svoje novinare i da su spremni krenuti u svijet pravog novinarstva u višim razredima iduće godine. 🙂


Družba Pere Kvržice


Onda je došao svibanj i knjižnica se preselila u 4.a razred koji je postao nova „Družba Pere Kvržice“. Družba 4.a razreda je na svoj, jedinstven i zajednički način prepričala pustolovine Pere i njegove družbe te su nakon toga dobili zadatak da se stave u uloge likova iz družbe te osnuju svoje dvije družbe. Svaka družba imala je svog kapetana i morala je raditi zajedno kako bi izradili svoj mlin s materijalima koje su dobili na raspolaganje. Nijedna družba nije me iznevjerila, naprotiv – mlinovi su bili prekrasni! Zajedničkim radom, slogom i dobrom raspodjelom poslova u izrađivanju mlina družbe su ostvarile svoj cilj i uspješno obavile svoje zadatke.

Ponosna sam na sva tri razreda i na njihovu kreativnosti i izvedbu u danim zadacima. Nadam se da ćemo iduće školske godine imati još puno ovakvih lektira i kreativnih druženja uz dobra štiva iz naše knjižnice! 🙂


Knjižničarka Marina Krstanović

27 views

留言


bottom of page